Múlt hónapban is az abszolút hozamú alapokat keresték leginkább a befektetők, ennek köszönhetően ebbe a kategóriába áramlott a legtöbb friss pénz idén eddig. A keresletnek és a jó hozamoknak köszönhetően szintet lépett az abszolút hozamú alapokban kezelt vagyon. Mindeközben a jó keresleti- és hozamadatoknak köszönhetően nőni tudott a szektor kezelt vagyona is, megközelítve a 16 900 milliárd forintot.
A globális tőzsdén kereskedett alapok (ETF-ek) harmadik negyedéves forgalma megdöntötte a korábbi rekordokat: a befektetők az elmúlt három hónapban 500 milliárd dollár értékben tettek friss pénzt ezekbe az eszközökbe – írja Financial Times.
Rövid életű volt a kötvényalapok nyár közepi feltámadása, a BAMOSZ friss statisztikái szerint augusztusban mintegy 4 milliárdnyi tőke távozott a kategóriából. Múlt hónapban az abszolút hozamú alapokat keresték leginkább a befektetők, ennek köszönhetően a kategória átlépte a 2000 milliárd forintos kezelt állományt. Bár az augusztusi piaci esés megviselte a hozamokat, így is nőni tudott a szektor kezelt vagyona, meghaladva a 16 600 milliárd forintot.
Tavaly a részvénypiacok és a kötvénypiacok csillagjainak tökéletes együtt állása is segített abban, hogy az MNB Aranykönyvének friss számai szerint az alapkezelői profitok sosem látott méreteket öltöttek. Az OTP Alapkezelő profitja egyenesen kilőtt, miközben jelentősen tudta növelni kezelt vagyonát is. Mindeközben átrajzolódott a legnyereségesebb és a legnagyobb vagyonokat kezelő alapkezelők sorrendje is. A hazai vagyonkezelés jövője is terítékre kerül a Portfolio jövő heti Future of Finance konferenciáján.
Átlépte az 1000 milliárd forintot a Hold Alapkezelő által kezelt összesített vagyon - számolt be róla a társaság.
Az idei első félévet is a kedvező piaci hangulat határozta meg, ez pedig a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyonra is kihatott: a Portfolio friss, Privátbanki Felmérése szerint június végén a magyar gazdagok számlája új mérföldkövet tudhat maga mögött, a rajtuk lévő vagyon meghaladta a 10 ezermilliárd forintot. A legnagyobb vagyont továbbra is az OTP Private Banking kezeli, de egyre több szolgáltatónál van már 1000 milliárdot meghaladó privátbanki vagyon. Érdekesség, hogy míg a piac egésze a belépési limitek emelése felé megy, volt olyan szolgáltató, amely csökkentette a privátbanki szolgáltatás összeghatárát. Amilyen jót tett a hazai gazdagok vagyonának az első féléves piaci hangulat, olyan kihívásokat hozhat a második félév a vagyongyarapításban.
Az Amundi, Európa legnagyobb alapkezelője pénteken jelentette be, hogy a vártnál jobb negyedéves vagyonbeáramlást könyvelt el, amit elsősorban ázsiai vegyesvállalatainak köszönhet. A kockázatkerülő termékek iránti tartós kereslet közepette az Amundi teljes kezelt vagyona 15,5 milliárd euróval nőtt a második negyedévben, így június végére elérte a 2160 milliárd eurót - írja a Reuters.
Felemás éve volt tavaly a globális alapkezelői piacnak: bár a kezelt vagyon 12%-kal közel 120 000 milliárd dollárra nőtt, a nyereség 8,1%-kal csökkent – derül ki a Boston Consulting Group által közzétett Global Asset Management jelentésből. Nincs könnyű dolguk a vagyonkezelőknek, mivel a korábbi receptek már nem működnek: a piaci teljesítmény húzóerejére alapozni édeskevés lesz, közben egyre nagyobb teret nyernek az alacsony díjakkal operáló passzívan kezelt alapok, és hiába vannak innovációs ötletek, ezeknek csak töredéke bizonyul életképesnek. Lehet azért megoldás az egyre sokasodó problémákra: egy jó AI-stratégia sokat segíthet a profitnövelésben.
A Deutsche Bank vagyonkezelője, a DWS több milliárd euróval növelte az ügyfelektől befolyt pénzösszeg nagyságát egy olyan könyvelési módszerrel, amelyet évekig nem hozott nyilvánosságra, és amely a vezetői bónuszok kiszámításánál is szerepet játszott – írja a Financial Times.
A BlackRock vagyona az első negyedévben 10 500 milliárd dolláros rekordot ért el, 36%-os profitnövekedést mellett, mivel a részvénypiacok emelkedése növelte a befektetési tanácsadási és adminisztrációs díjakat - írja a világ legnagyobb vagyonkezelőjének számaira hivatkozva a Reuters.
Februárban 4,3%-kal, azaz 626 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon, ezzel pedig átlépte a 15 ezermilliárd forintos szintet. Ismét a kötvényalapokat keresték a leginkább a befektetők, múlt hónapban csak ebbe a kategóriába közel 180 milliárdnyi friss tőke érkezett.
Nyugdíjba megy Tim Buckley, a Vanguard vezérigazgatója – számol be a hírről a Bloomberg.
Kiemelkedő évet zártak tavaly a hazai befektetési alapok: a kezelt vagyonuk soha nem látott ütemben növekedett, év végére pedig a hozamok sem alakultak rosszul. Mindez annak ellenére történt, hogy július 1-i hatállyal a kormány új, 13%-os adót vetett ki az állampapírok és az ingatlanalapok kivételével a befektetések hozamaira, így a befektetési alapokra is - ez júniusban rekordértékesítést eredményezett, de hiába vártunk ezután hanyatló keresletet, a befektetési alapok év végéig népszerűek maradtak a magyar befektetők körében. Ennek köszönhetően csak a tavalyi évben 4700 milliárddal nőtt a hazai befektetési alapokban kezelt vagyon.
2023-ban rekordmennyiségű, összesen 300 milliárd dollárnyi friss tőkét vonzottak kötvényekbe fektető ETF-ek, a piac által kezelt vagyon a következő hat évben 6000 milliárd dollárra emelkedhet a jelenlegi 2000 milliárdról - közölte a Blackrock, a világ vezető vagyonkezelője. Az ugrásszerű növekedés az évtizedek óta nem látott legmagasabb hozamoknak tulajdonították, emiatt megnőtt a kereslet is az ilyen termékek iránt.
Bár tavaly csökkent az európai alapkezelők által kezelt vagyon, idén már nagyobb vagyonugrást lát a szektort tömörítő európai egyesület. A friss adatok szerint hat országban koncentrálódik az európai vagyonkezelés, de Közép- és Kelet-Európában Magyarország is fontos vagyonkezelési központnak számít. A tanulmány rámutat arra is, hogy Európában messze Magyarországon a legmagasabb a befektetési alapokon belül a lakossági ügyfeleknek kezelt vagyon aránya.
Jobb feltételeket kínálna a forgalmazási együttműködés fenntartása érdekében az Amundi az UniCreditnek. A francia alapkezelő szeretne mindent megtenni annak érdekében, hogy megtartsa az olasz piachoz való hozzáférését – írja az ügyre rálátó forrásokra hivatkozva a Reuters.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?